Rodzinna marka – nazwa firmy Lisner

Nazwa marki i nazwa firmy wywodzi się od nazwiska rodu Lisner – założycieli firmy. Jak mówi tradycja firmowa, pierwsze wzmianki o przedsiębiorstwie pojawiły się w rejestrze handlowym Nadrenii Westfalii już w 1765 roku.

Nazwa firmy rodzinnej z tradycjami

Firma od samego początku działała w branży rybnej. Pierwsze sto lat historii firmy to przetwarzanie odławianych w Renie łososi. Ryby trafiały na znamienite dwory książęce, wywożono je do Berlina i Wiednia. Aby rozszerzyć skalę działania, firma Lisner zajęła się przetwórstwem śledzi. Ta odmiana ryby stała się szybko podstawowym surowcem w procesie produkcyjnym Lisnera. To wyroby ze śledzia są podstawą wizerunku marki i skojarzeń ze słowem Lisner – nazwa firmy.

Rodzinna marka - nazwa firmy Lisner

Rodzinna marka – nazwa firmy Lisner

W historii firmy ważny jest rok 1998. Firma dołączyła  do brytyjskiego koncernu spożywczego Uniq, oferującego szeroką gamę produktów chłodzonych, takich jak sałatki, pasty, kanapki, przetwory rybne i dania gotowe. W kwietniu 2010, na mocy kolejnych umów, firma Lisner weszła w skład Grupy Homann. Marka Lisner jest stale utrzymywana. Dla wielu konsumentów, śledzie kojarzą się przede wszystkim z marką Lisner. Nazwa firmy ma bardzo wysoką świadomość na rynku – to olbrzymi kapitał marki.

Dodaj komentarz

WordPress SEO