Marka kosmetyków Soraya

Marka kosmetyków w roku 2014 będzie świętowała swoje 30 lecie. Soraya to polska firma, która powstała w roku 1984. Od nazwy firmy powstała także nazwa produktowa.  

Marka kosmetyków Soraya

Marka kosmetyków Soraya specjalizuje się w produktach do higieny i opieki zdrowotnej. Obecnie właścicielem firmy i marki jest szwedzki koncern Cederroth AB, który nabył 100% udziałów firmy Soraya S.A. Cederroth AB nabył także 100% udziałów firmy Dermika.

Marki Dermika i Soraya łączy osoba Jolanty Zwolińskiej. W roku 1983 Zwolińska była współzałożycielką firmy Soraya. 11 lat później odeszła i powołała do życia swoją własną markę Dermika. Marka kosmetyków Soraya jest jedną z popularniejszych firm kosmetycznych w Polsce. Marka kosmetyków Soraya kierowana jest do kobiet. Marka kosmetyczna lansuje swoje produkty przewrotnym hasłem „Nie zawsze to, co najlepsze, musi być najdroższe”.

Marka kosmetyków Soraya

Marka kosmetyków Soraya

Marka kosmetyków i jej pozycja rynkowa

Soraya to imię. Soraya jest imieniem pochodzenia perskiego, oznaczało księżniczkę.  To wariant imienia Sahra.  Inne zapisy to Zoraya, Saroya, Saraia, Surayya and Zorya.

Według badań rynkowych świadomości, marka kosmetyków Soraya jest jedną z czterech najlepiej rozpoznawalnych polskich marek kosmetycznych. Soraya jest prekursorem wielu nowości kosmetycznych na polskim rynku. Wymyśliła nazwę samoopalacz, wprowadziła do kremów liposomy oraz kwasy owocowe, wylansowała kosmoceutyki, czyli kosmetyki w ampułkach. Marka kosmetyków Soraya jest także producentem antybakteryjnego zmywacza do twarzy, żelu pod oczy oraz płatków kolagenowych.

 

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO