Marka K2, szczyt K2.

Firma K2 odniosła sukces na rynku jako producent nart z włókna szklanego. Obecnie oferta firmy rozszerzona jest na deski do skateboardu, snowboardu i rowery. Marka K2 oferuje również akcesoria związane z tymi sportami.

Marka K2

Założyciele firmy, bracia Bill i Don Kirschner, rozpoczęli produkcję nart z włókna szklanego w 1961 roku. Choć pierwsze włókna szklane zastosowano do produkcji nart w Szwajcarii od 1958 roku – sukces odnieśli Amerykanie. W 2006 roku firma K2 zmieniła nazwę na Sport K2. Nazwa może pochodzić od nazwiska założycieli, ale nierozerwalnie kojarzy się z przydomkiem drugiej co do wielkości góry na ziemi. Produkty w dalszym ciągu znaczy marka K2.

Historia marki, etymologia nazwy

ANAGRAM Naming – prezentujemy etymologie nazw marek, z historii uczymy się jak opracowywać najlepsze nazwy dla firm i produktów.

Nazwa i marka K2.

Nazwa i marka K2.

Nie marka ale nazwa K2

K2 (inne nazwy K2 to Czogori, Lambha Pahar, Dapsang, Kechu, Mount Godwin-Austen) to najwyższy szczyt Karakorum i drugi co do wysokości po Mount Everest szczyt Ziemi. Góra K2 znajduje się na granicy Chin i Pakistanu. Nazwę K2 nadał Thomas Montgomerie w swoim szkicowniku oznaczając w ten sposób dwa szczyty.

Marka K2 należy do nazewnictwa związanego z nazwami geograficznymi. W ten sposób producenci próbują budować szybko i tanio znajomość marki. Atrakcyjność takich nazw już przeminęła, bo ilość znaków towarowych i domen interentowych jest coraz bardziej ograniczona. K2 jest nazwa bardzo trafioną. Wyczynowy sport wiąże się z ryzykiem , tak jak zdobywanie K2. Nazwa K2 to niezwykłe emocje.

Dodaj komentarz

WordPress SEO