Luksusowa marka Louis Vuitton

Marka Louis Vuitton to luksusowe toreby i akcesoria z charakterystycznym wzorem “Monogram Canvas”. Jest to najczęściej podrabiany wzór na świecie. Pod tą samą nazwą znajduje się w Paryżu luksusowy dom mody. 

Luksusowa marka Louis Vuitton

Louis Vuitton to założyciel firmy, urodził się we Francji w Lavans-sur Valpouse. Swoją działalność rozpoczął w Paryżu w 1854 roku. Firma obecnie zajmuję się przede wszystkim produkcją toreb i portfeli i skórzanych. Cechą charakterystyczną marki jest oznakowanie produktów wzorem zaprojektowanym przez syna Georges’a w 1986 roku. Wzór “Monogram Canvas” sam stał się ikoną, z która utożsamiana jest marka Louis Vuitton.

luksusowa marka louis vuitton

luksusowa marka louis vuitton

Marka Louis Vuitton jest marką promowaną przez wielkie gwiazdy mody, kina i celebrytów. Do największych wielbicielek luksusowych toreb należą Jennifer Lopez, Kate Moss, Madonna, Christina Ricci.

Nazwa firmy i marki Louis Vuitton pochodzi od nazwiska założyciela.

Następnie Louis Vuitton powołał do życia spółkę LVMH – Louis Vuitton Moet Hennessy – firmę zarządzająca setkami znanych luksusowych marek na świecie.

Jaką pozycję ma marka Louis Vuitton?

Luksusowa marka Louis Vuitton jest także jedną z najbardziej renomowanych marek na świecie. Znajduje to odzwierciedlenie w wysokich pozycjach w rankingach i wycenie wartości marki:

– Interbrand –  – 18 miejsce i wycena marki na poziomie 23 mld dolarów

– MilwardBrawn –  – 26 miejsce i wycena marki na poziomie 24 mld dolarów.

luxusowa marka toreb

luxusowa marka toreb

Dodaj komentarz

WordPress SEO