Kreatywna nazwa Lubella

Lubella – to kreatywna nazwa marki określająca makarony, płatki śniadaniowe, zbożowe przekąski (paluszki). Aktualnie Lubella jest przodującym producentem na polskim rynku makaronów, kasz, mąk, paluszków, musli i płatków śniadaniowych.

Skąd pochodzi kreatywna nazwa i marka

Historia firmy sięga XVI wieku, kiedy to król Zygmunt I wydał pierwszy przywilej związany z młynem-papiernią. Z czasem młyn, zwany Młynem Krauzego (od nazwiska właściciela)  przekształcono w mączny i zmodernizowano go. W dniu dzisiejszym młyn Krauzego jest częścią firmy i jednym z najnowocześniejszych obiektów tego rodzaju w Europie.

Firma rozwija się, wdraża nowoczesne technologie oraz rozbudowuje zaplecze produkcyjne. Aktualnie Lubella jest przodującym producentem na polskim rynku makaronów, kasz, mąk, paluszków, musli i płatków śniadaniowych. Makarony są wytwarzane z wysokiej jakości pszenicy durum, dzięki której makaron jest twardy i sprężysty. Dzięki specjalnemu procesowi suszenia makaron nie skleja się, ma naturalny zapach i kolor.

Od 2008 roku na rynku pojawił się makaron Lubella pełne ziarno, produkowany  z całego ziarna pszenicy, w tym z zewnętrznej okrywy zwanej łuska. Tam właśnie jest najwięcej witamin i minerałów. O pełnoziarnistości świadczy ciemny kolor makaronu. Lubella produkuje też mąkę Pełne Ziarno.

Lubella - kreatywna nazwa

Lubella – kreatywna nazwa

Rebranding i nowa kreatywna nazwa

W 2003 roku Lubella weszła w skład Grupy Maspex Wadowice, jednej z największych firm spożywczych w Polsce. Kreatywna nazwa jest podstawowym identyfikatorem marki. Stanowi bazę wszelkich działań marketingowych. Stąd prace nad zmianą wizerunku rozpoczęto od przekształcenia nazwy na Lubella SA. Posiada ona krótką, melodyjną formę. Analizy fonetyczne, gramatyczne i plastyczne potwierdziły jej adekwatność w działaniach marketingowo-promocyjnych. Konotacje brzmieniowe z językiem włoskim zwiększają wartość dodaną, niematerialną nazwy.

Kreatywna nazwa jest kontaminacją nazwy Lublin i włoskiego Bella, co znaczy piękna. Lubella używa nazwy będącej częściowym zapożyczeniem z języka włoskiego. Zapożyczenie językowe to przechodzenie pewnych wyrażeń z jednego języka do drugiego. Pojęcia tego używa się w odróżnieniu od słownictwa rodzimego. Kreatywna nazwa wyróżnia markę na rynku.

Jak powstaje kreatywna nazwa?

Kreatywna nazwa produktu.

Kreatywna nazwa a marketing międzynarodowy.

Dodaj komentarz

WordPress SEO