Innowacyjna marka OKI

Pełna nazwa firmy brzmi Oki Electric Industry Co. Ltd. Oki to japońska marka, jeden z największych dostawców półprzewodników, urządzeń drukujących oraz kompletnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu.

Innowacyjna marka OKI

Firma wyprodukowała pierwszy w Japonii telefon w 1881 roku. Inżynierowie Oki opracowali także pierwsze w Japonii bankomaty, dalekopisy oraz komputery elektroniczne. Firma corocznie ponosi bardzo duże nakłady na innowacyjność i rozwój technologii.

Nazwa marki pochodzi od nazwiska założyciela firmy – Kibataro Oki. Pierwotnie firma z Tokio nosiła nazwę Meikosha. Szybko jednak przeprowadzono renaming i zmieniono nazwę na Oki. Marka należy do najlepiej rozpoznawanych marek japońskich.

Innowacyjna marka OKI

Innowacyjna marka OKI

Historia marki wiąże się z wynalazkami. Już 5 lat po wynalezieniu telefonu przez Bella Oki oferowało urządzenia telefoniczne. Marka na początku znana była z produkcji telefonów, jednak Kibataro Oki zdecydował się na rebranding i rozszerzenie oferty – pokierował firmę w kierunku szeroko rozumianych usług teleinformatycznych. Marka, która była pionierem w zakresie rozwiązań telekomunikacyjnych obecnie znana jest z urządzeń drukujących.

Oki to także nazwa archipelagu należącego do Japonii.

Historia marki, etymologia nazwy

ANAGRAM Naming – prezentujemy etymologie nazw marek, z historii uczymy się jak opracowywać najlepsze nazwy dla firm i produktów.

Dodaj komentarz

WordPress SEO