Inglot – polska międzynarodowa marka

Założycielem firmy i marki Inglot był Wojciech Wiesław Inglot, z wykształcenia chemik. Globalnie działające przedsiębiorstwo z branży kosmetycznej nosi więc nazwę od nazwiska założyciela.

Polska międzynarodowa marka

Firma powstała w roku 1983. Pierwszym towarem produkowanym pod firmą Inglot był płyn do czyszczenia głowic magnetofonowych. Po wizycie założyciela firmy na kongresie Amerykańskiego Stowarzyszenia Chemików i Kosmetyków urodził się pomysł produkcji lakierów do paznokci. Wersja rynkowa produktu ujrzała światło dzienne w na targach kosmetycznych w roku 1987. Przełomowe dla rozwoju firmy okazała inwestycja we własne stoiska. początkowo były to tak zwane wyspy, przekształcone następnie w sklepy firmowe.

Inglot - polska międzynarodowa marka

Inglot – polska międzynarodowa marka

Pierwsze zagraniczne firmowe sklepy marki Inglot uruchomione zostały w Kanadzie. Następne w Dubaju. Obecnie przedsiębiorstwo działa przez sieć ponad 300 salonów w prawie 50 krajach na sześciu kontynentach. Polska międzynarodowa marka ma w swojej ofercie obecnie cienie do powiek, lakiery do paznokci i pomadki do ust.

Dodaj komentarz

WordPress SEO