Historia marki NIVEA.

NIVEA jest linią produktów kosmetycznych międzynarodowego koncernu z Hamburga. Pierwszym, i do dzisiaj najbardziej znanym, produktem tej linii jest NIVEA Creme. To podstawa całej linii marki NIVEA.

Krem ten został opracowany i jest sprzedawany na rynku od 1911 roku. Historia marki NIVEA ma już więc ponad 100 lat! NIVEA Creme jest produktem do pielęgnacji skóry. Nic więc dziwnego, że współ-wynalazcą kremu był chemik i dermatolog Paul Unna, we współpracy z aptekarzem Oskarem Troplowitzem. To właśnie Troplowitz nadał kremowi nazwę NIVEA.

Historia marki NIVEA w Polsce

Marki NIVEA i Bambino łącza się ze sobą. W Polsce między I a II wojną światową produkty serii NIVEA wytwarzane były w filii Beiersdorf AG w Poznaniu. Po II wojnie światowej produkcję kremu była kontynuowana w Poznaniu. Pod marką NIVEA na licencji Beiersdorfa firma Pollena-Lechia w Poznaniu wytwarzała kremy.

Marka Bambino jest serią kosmetyków do skóry dla dzieci. W Polsce kontynuuje tradycje tej marki, a przez to że ideą tej marki jest pielęgnacja skóry, należy do portfela marki NIVEA. Nie jest to bezpośrednia zależność wizerunkowa, ale marka NIVEA jako producent wspiera lokalna markę Bambino. Rozszerzanie marki i rozszerzanie portfolio Bambino opiera się o doświadczenia i kompetencje marki NIVEA, jednej z najlepiej rozpoznawanych marek kosmetyków do skóry na świecie.

Historia marki Nivea

Historia marki Nivea

W latach 90. Pollena-Lechia objęta była Programem Powszechnej Prywatyzacji. Akcje firmy należały do narodowego funduszu inwestycyjnego Octava. We wrześniu 1997 roku NFI Octava, Pollena-Lechia oraz Beiersdorf AG podpisały umowę inwestycyjną i Beiersdorf AG stał się udziałowcem spółki. W listopadzie tego roku nazwę firmy zmieniono na Beiersdorf-Lechia S.A. Z przejęciem firmy przejęto także wszystkie marki. W portfelu niemieckiego koncernu znalazła się marka Bambino.

Niewiele osób jednak znało i odpowiednio kojarzyło firmę Beiersdorf-Lechia. Nie dotyczyło to  marki NIVEA,  która  miała bardzo wysoką znajomość i rozpoznawalność. Kojarzona była z powszechnie znanymi produktami do pielęgnacji skóry. Było to głównym powodem zmiany nazwy firmy na NIVEA Polska S.A. Kolejnym krokiem było przejęcie w 2006 roku przez Beiersdorf AG 100% udziałów NIVEA Polska S.A. a następnie zmiana formy prawnej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Od tego czasu na rynku działa NIVEA Polska Sp. z o.o..

Nazwa marki NIVEA pochodzi od łacińskiego „niveus” – śnieżnobiały.

W portfolio ofertowym marki NIVEA znajdują się wiele submarek:

– NIVEA Deo – dezodoranty i prespiranty

– NIVEA for Men – środki do pielęgnacji twarzy dla mężczyzn

– NIVEA Visage – marka do pielęgnacji skóry i urody

– NIVEA shower gel – żele pod prysznic

– NIVEA Hair care – szampony

– NIVEA Baby – marka kosmetyków dla niemowląt

– NIVEA Body – pielęgnacja ciała

– NIVEA Sun – kremy do opalania

– NIVEA Lip Care – kosmetyki do ust

– Bambino – kosmetyki dla dzieci pod samodzielną marką

Rozszerzanie marki NIVEA i oferty w koncernie ponadnarodowym.

Beiersdorf działa na kilku rynkach. Rynek kosmetyków masowych to w koncernie Beiersdorf marka NIVEA – jedna z największych na świecie marek kosmetyków do pielęgnacji skóry. Nie ma chyba osoby, która nie zna marki NIVEA. Eucerin to marka dermokosmetyczna. Ten fragment portfolio Beiersdorf to produkty, które gwarantują kompleksową pielęgnację wszystkich rodzajów skóry. La Prairie to międzynarodowa marka kosmetyków do ekskluzywnej, luksusowej i nowoczesnej pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry.

Dodaj komentarz

WordPress SEO