Hasła reklamowe Nike – marketingowe mistrzostwo świata

Firma, jeden z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych, została założona w Washington County przez Billa Bowermana i Philipa Knighta jako Blue Ribbon Sports. Zanim w 1978 roku firma przeszła rebranding i przyjęła nazwę Nike, powstały pierwsze znane hasła reklamowe, w tym: „There is no finish line”.

Hasła reklamowe firmy Nike

Blue Ribbon Sport  powstało w styczniu 1964 jako firma zajmująca się dystrybucją japońskiego obuwia Onitsuka Tiger. W roku 1971 BRS skończyła współpracę z Onitsuka i wypuściła pierwszą samodzielną linię obuwia nazwaną „Swoosh”. Latem tego roku firma zaprezentowała model butów dla piłkarzy, który otrzymał nazwę „Nike”. Także wtedy firma jako pierwsza podpisała kontrakt na wyłączność używania odzieży sportowej z tenisistą rumuńskim Ile Nastase. BRS zmieniła nazwę na Nike w roku 1978. Zmiana nazwy wiązała się ze zmianą strategii komunikacji firmy – Nike to bogini zwycięstwa. Hasła reklamowe Nike często nawiązywały wprost do rywalizacji sportowej. Podobnie jak nazwy obuwia sportowego. W latach 80. hasła reklamowe wsparła kampania wizerunkowa z udziałem Michaela Jordana. Powstała kultowa seria butów do koszykówki Air Jordan.

Hasła reklamowe, które trafiają do historii

Nike zawsze wykorzystywała w reklamie popularnych sportowców. Wspomniany Jordan, Tiger Woods, Rafael Nadal, Christiano Ronaldo zarabiali krocie na współpracy z firmą, a ta dzięki nim powiększała przewagę rynkową i dopisywała kolejne zera na koncie. Nieza­pom­ni­ane są również kam­panie i hasła reklam­owe firmy Nike. W 1988 pojawił  slogan “Just Do It”. Zachęca do wysiłku przekonując, że z czasem sukces będzie nagrodą. Hasła reklamowe miewają różne, oryginalne inspiracje. W przypadku „Just Do It” były to ostatnie słowa skazanego na śmierć mordercy Gary’ego Gilmore’a skierowane przed egzekucją: ” Let’s do it”. Wśród klasyfikacji i rankingów, jakim poddawane są hasła reklamowe, Just do It! od lat niezmiennie znajduje się w czołówce.

Hasła reklamowe Nike

Hasła reklamowe Nike

Zwycięskie hasła reklamowe

Nike – Just Do It

Nike – Write the Future

Nike – Yesterday Said You Tomorrow

Nike – Have a Strong Day

Nike – Basketball Never Stops

Nike – Legends Run Forever

 

Hasła reklamowe w publikacjach ANAGRAM Naming:

Hasła reklamowe na rynku motoryzacyjnym

Hasła reklamowe hipermarketów. Jaka strategia jest najlepsza?

Hasła reklamowe – zasady projektowania i stosowania.

Dodaj komentarz

WordPress SEO