Etymologia marki ASUS

Etymologia marki i nazwy firmy. Nazwa marki i firmy ASUS podobno pochodzi od łacińskiej nazwy mitologicznego Pegaza. ASUS to nazwa handlowa firmy ASUSTeK Computer.

Etymologia marki ASUS

Pierwsze trzy litery od słowa Pegasus zostały pominięte. Motywem skrócenia nazwy, była chęć wysokiego pozycjonowania marki w alfabetycznych zestawieniach internetowych.

Forma jaką przyjmują nazwy, zależy od bardzo wielu czynników. Jest wiele przykładów nazw, które pochodzą od miejscowości, nazwiska założyciela czy są skrótowcami nazw opisowych. Istnieje wiele doskonałych neologizmów, które są wynikiem poszukiwań i czasami bardzo zaskakujących skojarzeń. Etymologia marki może być bardzo różna.

Etymologia marki ASUS

Etymologia marki ASUS

Określenie etymologia marki występować może w znaczeniu „rdzeń nazwy, znaczenie pierwotne nazwy firmy”. Skracanie słów w celu zbudowania nazwy nie jest częste. Nazwy powstają przez przetwarzanie wyrazów. Czasami słowo bazowe rozbudowywane jest o prefiks lub sufiks. Etymon – wyraz używany do oznaczenia podstawy derywacyjnej (tworzenie wyrazów pochodnych poprzez dodawanie sufiksów i prefiksów) danego wyrazu.

Firma ASUS została założona w  1989 roku na Tajwanie. Pierwszymi udziałowcami byli: TH Tung, Ted Hsu, Wayne Hsieh i MT Liao. Wszyscy byli informatykami w innej tajwańskiej firmie ACER.

Etymologia nazwy Microsoft

Etymologia nazwy

Dodaj komentarz

WordPress SEO