Co oferuje marka Krakus?

Należąca do Agros-Nova marka Krakus oferuje przetwory warzywne. Marka KRAKUS powstała ponad 40 lat temu jako marka eksportowa.

 

Marka Krakus - polska tradycja nazewnicza

Marka Krakus – polska tradycja nazewnicza

Marka Krakus i jej oferta

Marka Krakus to jedna z  najbardziej znanych polskich marek. W 1975 r. powstała inna marka eksportowa. Browar Żywiec wprowadził piwo Krakus. Pomysłodawcą nowej marki piwa był Leon Rubin  – menedżer Atalanta Corporation, firmy importującej do USA polską żywność. Firma ta miała bardzo dobre doświadczenia importując z Polski szynkę Krakus (produkowaną obecnie przez koncern Animex). Powołanie marki piwa Krakus miało wykorzystać wizerunek dobrze sprzedającej się już szynki. Piwo Krakus Light Beer browar w Żywcu eksportował do USA przez prawie 20 lat.

Marka Krakus i jej szerokie portfolio

Do nabycia była także wódka Krakus. Producentem był Polmos Kraków. Pierwszą szatę graficzną monopolowego Krakusa zaprojektował Andrzej Heidrich – autor poprawek wprowadzonych do obowiązującego obecnie herbu państwowego. Marka Krakus miała wizerunek powstańczego Krakusa.

Wędliny i produkty mięsne pod marką Krakus należą do produktów dostępnych na rynku w Polsce. Marka wyrosła z tradycji eksportowych. Marka należy do Animexu, który z powodzeniem produkt w Polsce dystrybuuje. Wędliny Krakus zajmują półkę premium.
Cztery niezależne marki. Trzy niezależne znaki towarowe należące do różnych właścicieli – jedna nazwa. Każdy z produktów ma swoją własną niszę i nie konkuruje z pozostałymi markami. Formalnie i prawnie jest to możliwe. To także marka Krakus.

Marka Krakus – piwo

Wędliniarska marka Krakus

Wódka Krakus

Dodaj komentarz

WordPress SEO