Canon – nazwa produktu

Canon. Założona w 1933 roku firma nosiła nazwę Precision Optical Instruments Laboratory. Dwa lata później zmieniono nazwę na Kwanon. Podstawą zmiany była nowa nazwa produktu.

Nazwa produktu = nazwa firmy

Canon - nazwa produktu

Canon – nazwa produktu

Kwanon – tak nazwano pierwszy model aparatu fotograficznego wyprodukowany przez firmę. Precision Optical Instruments Laboratory. Nazwa ta pochodzi od japońskiego imienia bodhisattwy miłosierdzia. Nazwa produktu stała się nazwa całej marki.

Firmy zmieniają nazwy z dwóch powodów. Albo wprowadzona strategia tak dalece odbiega od wcześniej stosowanej, że poprzedni wizerunek ogranicza markę. Albo wręcz przeciwnie, zły wizerunek i historia firmy nie pozwalają wykorzystać marki do budowania sukcesu rynkowego.

Cztery podstawowe czynniki decydują o wyborze dobrej i skutecznej nazwy. Są nimi: produkt ze swoimi unikatowymi cechami, dopasowana do oferty strategia marki, konkurencyjność rynku na którym działa marka oraz klient i konsument marki. Te elementy określają kryteria oceny, jaka powinna być nowa nazwa produktu. Nie można rozpocząć poszukiwań, nie wiedząc dokładnie czego szukamy i jak będziemy oceniać wyniki prac.

Nazwa produktu EOS

Nazwa produktu EOS

Rozbudowa oferty doprowadziła do powstania kolejnej marki produktu. EOS to nazwa linii lustrzanek cyfrowych marki Canon.

Dodaj komentarz

WordPress SEO